čtvrtek 26. srpna 2010

Hele,vole, máme káru! :-)

Skvělý, tak teď jsme oficiálně obdrželi voucher na naše auto!!! Takže už nás nemůže (skoro) nic zastavit, abychom procestovali část USA :-) Půjčili jsme si minivan od společnosti Alamo, vyzvednutí ve městě Idaho Falls, vrácení v San Franciscu. Využili jsme ale služeb české agentury Jedu.cz (která si zase objednává vozy od známé německé agentury FTI). Výhodou bylo, že to bylo o !hodně! levnější a mohli jsme platit v korunách. Nevýhodou byla zdlouhavá komunikace přes z USA přes mail.

Rezervaci auta jsme začali řešit v půlce července. Nevěděli jsme, jak velké auto půjčit (bude nás cestovat pět + pět celkem velkých kufrů), zástupce Jedu.cz nám ale ochotně zodpověděl všechny naše dotazy a doporučil nám minivan. Rezervovali jsme tedy minivan a čekali, až nám pošle smlouvu a fakturu na zálohu 3000 Kč, kterou jsme museli zaplatit před samotnou závaznou rezervací auta. To trvalo téměř dva týdny! Na konci července jsme se dočkali. Nám pro změnu trvalo přes týden, než jsme provedli platbu zálohy a ta došla na účet agentury. (kdyby nám tu fungoval mobil, vše by bylo rozhodně mnohem jednodušší a rychlejší:-)) Asi v půlce srpna jsme se dozvěděli, že minivan ve městě Bozeman již není k dispozici a největší auto je velikosti Fullsize, do kterého bychom se s kufry rozhodně nevešli. (nevím, čím to bylo, minivany na půjčení v rámci státu měli, problém byl buď v tom, že bychom auto vrátili v Californii, nebo v tom, že jsme moc mladí a rizikoví řidiči pod 25 let...) Každopádně to byla komplikace jako hrom, požádali jsme tedy agenturu Jedu.cz, aby zkusili vyžádat vozy v dalších nejbližších městech s půjčovnami (Jackson Hole a Idaho Falls). Mezitím jsme vymýšleli náhradní plány (půjčení dvou aut, zakoupení "rakve" na střechu menšího auta, zaslání zavazadel do ČR předem...prostě hrůza:)) Naštěstí ale přišla zpráva, že minivan je k dispozici v Idaho Falls! Je to asi o 30 mil dál, než do Bozemanu, ale to už vem čert:-) To jsme zase jednou měli štěstí! Teď už jen zbývá vyřešit, kdo nám půjčí do Idaho Falls auto...ale to už nějak dopadne.

Trasu máme vymyšlenou, dokonce i graficky připravenou, ještě že máme kamaráda Google mapy:-) Máme na to 14 dní, tak snad to všechno stihnem!

Žádné komentáře:

Okomentovat